fbpx

Suarez kthehet për El Clasico, luhet me 25 tetor

Ndeshja ndërmjet dy rivalëve të vjetër, Real Madridit dhe Barcelonës, do të zhvillohet më 25 tetor në Santiago Bernabeu nga ora 18:00.

Orari i publikuar nga La Liga, ka gëzuar Barcelonën. Kjo e fundit për El Clasico mund të llogarit edhe në përforcimin e ri, Luis Suarezin. Sulmuesit uruguaian do ti skadojë dënimi i vënë nga FIFA vetëm një ditë para kësaj përballje.

Lajme të ngjashme

Back to top button