fbpx

Nuk ndalen basketbollistët amerikan (Video)

Kombëtarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës vazhdon të dhuroj paraqitje mbresëlënëse në botërorin e basketbollit që po mbahet në Spanjë.

Ishin sllovenët viktima e radhës e kampionëve, të cilët në çerekfinale u deklasuan me rezultat 76 – 119, gjithsej 43 pikë epërsi.
SHBA-të finalen do e kërkojnë përballë Lituanisë, ndërsa sot një vend për gjysmëfinale do e kërkojnë edhe Spanja përballë Francës dhe Serbia përballë Brazilit.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close