fbpx

Klube angleze kërkojnë Alvesin

Dani Alves është në kërkim të një klubi të ri. Braziliani në fund të sezonit do të largohet nga Barcelona pasi do ti saldoj kontrata.

Ekipi katalunas nuk ka shprehur dëshirën që të vazhdoj bashkëpunimin me reprezentuesin brazilian, derisa klubet të ndryshme kanë nisur gjahun që ti sigurojnë shërbimet e tij.

Sipas tabloidit britanik, Daily Express, Manchster United dhe Liverpool janë të gatshme ta transferojn Alvesin.

Por, Louis Van Gaal dhe Brendan Rodgers synojnë që me ish mbrojtësin e Sevillas të nënshkruajnë marrëveshje afatshkurtër.

Por, për Alvesin interesim më herët kanë shfaqur edhe Paris St-Germain dhe Inter Milan

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close