fbpx

Malli për ty

I hapa kanatet e zemrës këtë mbrëmje
Dhe prita të më vinte një lajm nga ti
Më erdhi nga larg zëri yt nëpër ëndje
Kristale lotësh me vendosi mbi sy
Je e vetmja që kam në këtë botë të fëlliqur
Gjysmë-shpirt i trupit të lodhur nga dhimbja
Je puthja-trëndafil për buzën e rreshkur
Që më mungon në këtë burg vetmie
Me shaj, nëse s’me beson ,copëtoma zemrën
Që tashmë gjysmë ka mbetur, pa jete
Unë nën psherëtima tentoj ta mbys dhimbjen
Të dua – të them nen lot që nga larg…

Tags

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close