fbpx

Blerimi te Gallata bëhet Xhemaili (Foto)

Futbollisti shqiptar nga Bogovina e Tetovës, që luan me kombëtaren e Zvicrës sapo është kthyer nga Zvicra për në Stamboll te ekipi i tij i ri Gallatasaray, është prezantuar para mediave me fanellën e tij të re.

Xhemaili me fanellën e Gallatasaray
Xhemaili me fanellën e Gallatasaray

Xhemaili ne Gallata do të luajë me numrin 6-të, ndërsa tani në fanellë ka një ndryshim, pasi që nuk shkruhet mbiemri i tij “Dzemaili”, gjithashtu edhe në fanellat e klubeve tjera, ku më herët ishte paraqitur Blerimi dhe në kombëtaren e Zvicrës, në fanellën e tij ishte mbiemri “Dzemaili”, por tani më ai ka ndryshuar këtë dhe te Gallata do të jetë Xhemaili.

Blerimi me reprezentacionin dhe fanella Dzemaili
Blerimi me reprezentacionin dhe fanella Dzemaili

Këtë sqarim Blerimi e kishte dhënë edhe një një intervistë për mediat turke, ku kishte përsëritur se mbiemri tij është Xhemaili. / Portalb /

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close