fbpx

Asteroidi godet Tokën (Foto)

Një mini-meteor, pjesë e asteroidit që ju afrua afër tokës gjatë së shtunës, ka rënë pranë aeroportit të kryeqytetit të Nikaraguas, Managua.

“Krateri i formuar prej meteorit është pesë metra i thellë dhe nga zhurma e saj, ka vënë në panik banorët që jetojnë afër vendit ku ka ndodhur fatkeqësia,” kumtuan për mediat qeveria e Nikaraguas.

Meteori nuk ka shkaktuar dëme materiale ./ Fitim Dika, Portalb

 

Wie durch ein Wunder wurde bei dem Einschlag niemand verletzt.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close