fbpx

Në Bosnjë ditë zie për viktimat e minierës

Federata e Bosnjë dhe Hercegovinës ka shpallur sot ditë zie për pesë viktimat e shpërthimit në minierën Raspotoçje, pranë qytetit Zenica.

Pesë minatorë kanë humbur jetën nga shpërthimi që ka ndodhur të enjten vonë, si pasojë e një tërmeti.

Të pestit do të varrosen sot.

Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë të gjallë dhjetëra minatorë.

Ata kanë qenë të bllokuar rreth 500 metra nën tokë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close