fbpx

Trend bukurie nga sfilatat: Vetullat e…

Pjesërisht falë Cara Delevingne-s, në javën e modës janë parë vetulla më të plota. Në prapaskenën e stilistit Adam Selman ishte përdorur ky stil vetullash.

 

Modelja Yoogian ne sfilaten e Adam Selman
Modelja Yoogian ne sfilaten e Adam Selman

Kështu rivjen në modë trendi i bukurisë i viteve ’60: pak grim, vetulla të trasha, të lyera me xhel vetullash për njëtrajtshmëri dhe skaje natyrale.

Edie Sedwick, ikone bukurie e viteve 60-ta
Edie Sedwick, ikone bukurie e viteve 60-ta

Burimi: Anabel/The Cut

Lajme të ngjashme

Back to top button