fbpx

El Clasico e parë me 27 tetor

Skuadrat e “La Ligas” e kanë në duar kalendarin e ndeshjeve për këtë edicion në “La Liga”.

Barcelona do ta nisë edicionin në përballjen në “Camp Nou” ndaj Levantes. Real Madridi ndeshjen e parë e zhvillon poashtu në terrenin e saj në sfidën me Real Betis.

Ndeshja më interesante e javës së parë do të jetë ajo mes Sevillës dhe Athletico Madrid.

“El Clasico” e parë mes Barcelonës dhe Realit zhvillohet me 27 tetor në “Camp Nou” ndërsa ajo e dyta mes 22 ose 23 mars në “Santiago Bernabeu”.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close