fbpx

Platini: Ribery mund ta fitojë Topin e Artë

Presidenti i UEFA-së, Michel Platini beson se anësori i Bayern Munich, Frankc Ribery është një kandidat serioz për të fituar Topin e Artë, dhe shumë lehtë mund të arrijë ta bëj këtë gjë.

“Ai është një kandidat shumë serioz për të fituar Topin e Artë”, është përgjigjur Platini kur është pyetur nga gazetarët, se cilat janë gjasat që bashkëpatrioti i tij ta bëj këtë gjë.

“Ai është votuar si lojtari më i mirë në Europë. Edhe pse ky është një votim i ndryshim, por e ndihmon ta fitojë Topin e Artë”.

Lajme të ngjashme

Back to top button