fbpx

Një autogol i jashtëzakonshëm! (VIDEO)


Një autogol i jashtëzakonshëm është shënuar në kampionatin peruan të futbollit gjatë ndeshjes e cila përfundoi barazim 2 me 2 ndërmjet skuadrave Leon de Huancuco dhe Cienciano.
Ishte anëtari i Leon de Huancuco, Fernando Canales, që në tentativë për t’ia larguar topin lojtarit kundërshtar, u bë protagonist për të keq, duke shënua një gol fantastikë nga 30 metra, por për fatin e tij jo të mirë, ai mposhti portierin e skuadrës së tij.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close