Turqia i kërkon SHBA-së të ndalojë mbështetjen për milicinë kurde

më 23/01/2018 8:30

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mattis: Shqetësimi i Turqisë për sigurinë është legjitim

më 22/01/2018 12:32

Vazhdon operacioni “Dega e Ullirit” kundër terroristëve në Afrin (VIDEO)

Botë më 22/01/2018 10:59

Shkup, “lutje të fitores” për ushtarët në operacionin “Dega e Ullirit”

Xhamia e Murat Pashës
Shkup më 21/01/2018 21:17

Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi

Botë më 21/01/2018 14:31

Turqia bombardon kundër kurdëve në Siri: Neutralizuam 108 objektiva (VIDEO)

më 20/01/2018 21:34

Çavuşoğlu: Turqia është e aftë dhe e vendosur për eliminimin e çdo lloj kërcënimi

Mevlut Çavushogllu
më 20/01/2018 20:44

Erdogan: Ka filluar operacioni ushtarak në Afrin të Sirisë

më 20/01/2018 15:07

11 të vdekur dhe 44 të plagosur pas aksidentit të një autobusi me turistë në Turqi (VIDEO)

më 20/01/2018 12:13

Turqia intensifikon bombardimin e kurdëve në Siri

më 19/01/2018 19:05