Lavrov shpreson se marrëveshja do të jetë e mirë për Shkupin dhe Athinën

më 13/06/2018 18:42

Lavrov reagon për akuzat ndaj Rusisë për avionin malajzian

më 25/05/2018 16:47

Ministrat e Jashtëm të Turqisë, Rusisë dhe Iranit u takuan sot në kryeqytetin rus Moskë

Xhevad Zarif, Sergey Lavrov, Mevlüt Çavuşoğlu: AA/ Sefa Karacan
më 28/04/2018 18:15

Lavrov: Blerja e sistemit S-400, kërkesë e Turqisë

Sergei Lavrov
më 20/04/2018 17:21

Lavrov: Nuk kemi ndërhyrë për të prekur provat e sulmit kimik

Botë më 16/04/2018 20:43

Rusia pretendon se sulmi kimik në Siri ka qenë i “inskenuar”

më 16/04/2018 20:03

Lavrov: “Sulmi kimik” është kryer nga agjentë të huaj

më 13/04/2018 19:18

Lavrov: Duam hetim të paanshëm në Siri, Washingtoni nuk ka prova

Botë më 11/04/2018 9:30

Lavrov: Erdoğan kurrë nuk deklaroi se Turqia dëshiron të okupojë Afrinin

Botë më 09/04/2018 16:31

Lavrov anulon vizitën në Vietnam

Sergei Lavrov
Botë më 19/03/2018 9:45