Tillerson: Spastrim etnik kundër muslimanëve Rohingya

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson
më 23/11/2017 21:49

“Duhet të punojmë për kthimin e qeverisë civile në Zimbabve”

Rex Tillerson
Washington më 18/11/2017 12:21

SHBA thirrje të respektohet integriteti dhe sovraniteti i Libanit

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson
më 11/11/2017 10:19

Tillerson: Sanksionet nuk janë kundër popullit iranian

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson
më 25/10/2017 16:12

Rex Tillerson bën thirrje për luftimin e terrorizmit në Pakistan

Rex Tillerson dhe kryeministri pakistanez, Shahid Khan Abbasi
më 24/10/2017 19:10

Tillerson ka arritur në vizitë të paparalajmëruar në Afganistan

Rex Tillerson në bazën ajrore amerikane në Bagram të Afganistanit
më 23/10/2017 17:52

Tillerson ka marrë pjesë në takimin ndërmjet sauditëve dhe irakianëve

Rex Tillerson
më 22/10/2017 19:30

SHBA-të: Çlirimi i Rakës shënon “fillimin e një faze të re”

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson
më 21/10/2017 22:05

Lavrov: Tilerson konfirmoi se qëllimi i SHBA-së në Siri është lufta kundër SHI-së

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergej Lavrov
më 12/10/2017 17:41

Tilerson mohon se e ka quajtur Trampin “debil”

Rex Tillerson
më 04/10/2017 20:50