Netanyahu: Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit prej 3 000 vitesh

Benjamin Netanyahu
më 10/12/2017 20:38

Dy të vdekur gjatë sulmeve ajrore izraelite në Rripin e Gazës

Izraeli sulme ajrore në Rripin e Gazës
Bota më 09/12/2017 14:37

Izraeli planifikon ndërtimin e 7 mijë banesave të reja në Jerusalemin Lindor

izrael
më 08/12/2017 12:45

Protesta gjetkë pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

Karaçi, Pakistan, 7 dhjetor 2017
më 07/12/2017 18:09

Gjatë demonstratave në Bregun Perëndimor plagosen dhjetëra palestinezë

protesta
më 07/12/2017 17:07

Palestinezët bëjnë thirrje në grevë të përgjithshme dhe protesta për shkak të vendimit të Trampit për Jerusalem

Flamuri i Palestinës valon në OKB
më 07/12/2017 8:57

Inicohet mbledhje e jashtëzakonshme e KS të KB-së pas vendimit të Trampit për Jerusalemin

Këshilli i Sigurimit i OKB-së - foto arkivi
më 07/12/2017 8:51

Liderët myslimanë e paralajmërojnë Trampin për pasojat nëse e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izarelit

134000160
më 04/12/2017 8:50

Në burgjet izraelite gjenden së paku 400 palestinezë të mitur

Ilustrim
më 15/11/2017 17:30

Mar Saba, manastiri historik në Palestinë që ndalon hyrjen e grave

Mar Saba,
Palestinë më 12/11/2017 17:30