Qytetarët në Zimbabve në marsh protestues kundër Mugabes

Qytetarët në Zimbabve në marsh protestues kundër Mugabes
më 18/11/2017 13:58

Bashkimi Afrikan kërkon rikthimin e rendit kushtetues në Zimbabve

zimbabve
më 16/11/2017 9:03

Armata pohon se e ka arrestuar presidentin e Zimbabves Mugabe dhe bashkëshorten e tij

Grejs.v dhe  Robert Mugabe
më 15/11/2017 12:07

Zimbabve: Ushtria doli nëpër rrugë, por thuhet se nuk ka grushtshtet

Gjeneralët më të lartë të Zimbabvesë në një konferencë për media
më 15/11/2017 8:47

Drogë me mushka drejt Malit të Zi

Droge
më 12/11/2017 18:00

Marrëveshja LDK-AKR, e kundërshton ashpër ish-kandidati për kryetar të komunës

LDK
Ferizaj më 12/11/2017 16:30

Flet Adi Krasta: Ja si më larguan nga “Top Channel”

Adi Krasta
Tiranë më 10/11/2017 22:16

Reflektime nga renia e Murit: “Deutschland, Deutschland!”

muri-2-1024x664
Bota më 09/11/2017 22:03

75 vjet më parë, kur “Nata e Kristaltë” kishte një synim: Të shfarosen çifutët

792AB1BC-DD86-4500-8835-2CC054B414B8_w974_n_s
më 09/11/2017 11:32

Bullgari: Zyrtarët e korruptuar do të dalin para drejtësisë

Bullgari
Sofje më 06/11/2017 15:57