Arrestohen disa persona mbi akuzat për shitjen e foshnjave në Kirgizi

më 15/09/2018 12:42

Të dyshuarit për vrasje ia dolën të ikin nga arresti

më 27/11/2017 15:32

Kirgizia në prag të inaugurimit të presidentit të vendit

Presidenti në largim i Kirgizisë, Almazbek Atambaev dhe presidenti i zgjedhur, Sooronbai Jeenbekov.
Bota më 24/11/2017 9:16

Kallëzim penal ndaj kandidatit për president të Kirgizisë

Kandidati pë president, Omurbek Babanov
Krigizi më 04/11/2017 21:24