Tregtia me Kanadanë, Italia kërcënon planet e BE

Bota më 13/07/2018 21:53

Vala e të nxehtit në Kanada, rritet numri i viktimave

Moti sot, faza e verdhe
më 07/07/2018 12:43

I nxehti vdekjeprurës në Kanada, shkon në 33 numri i viktimave

Maqedoni, i nxehti afrikan me 40 gradë celsius
më 05/07/2018 22:10

Kanadaja kërkon 48 mijë shoferë kamioni, paga vjetore 80 mijë dollarë

më 26/06/2018 12:51

Kanada, vdes foshnja 6 muajshe, babai e harroi në makinë!

më 23/06/2018 15:45

Kanadaja legalizon kanabisin

Botë më 20/06/2018 9:53

Letër kërcënuese ambasadores amerikane në Kanada

më 16/06/2018 12:32

Ngërçi me naftësjellësin në Kanada, qeveria e Trudeau e blen për ta përfunduar

më 30/05/2018 1:29

Shpërthim në Kanada, 15 të plagosur

Bota më 25/05/2018 11:19

Australia dhe Kandaja nisin vëzhgimin e anijeve verikoreane

Botë më 28/04/2018 16:16