Netanyahu: Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit prej 3 000 vitesh

Benjamin Netanyahu
më 10/12/2017 20:38

Armata izraelite shkatërroi një tunel nga Rripi i Gazës në drejtim të Izraelit

ushtria izraelite
më 10/12/2017 18:00

Organizata ekstremiste izraelite thirrje për “bastisje masive” në Aksa

aksa
më 10/12/2017 12:53

Një ministër izraelit propozon ndërtim të 14.000 shtëpive hebraike në Jerusalem

Izrael
më 08/12/2017 22:25

Izraeli planifikon ndërtimin e 7 mijë banesave të reja në Jerusalemin Lindor

izrael
më 08/12/2017 12:45

Gjatë demonstratave në Bregun Perëndimor plagosen dhjetëra palestinezë

protesta
më 07/12/2017 17:07

Palestinezët bëjnë thirrje në grevë të përgjithshme dhe protesta për shkak të vendimit të Trampit për Jerusalem

Flamuri i Palestinës valon në OKB
më 07/12/2017 8:57

Inicohet mbledhje e jashtëzakonshme e KS të KB-së pas vendimit të Trampit për Jerusalemin

Këshilli i Sigurimit i OKB-së - foto arkivi
më 07/12/2017 8:51

Anulohet votimi për ligjin izraelit për “mbrojtje të Netanjahut”

Benjamin Netanjahu
Bota më 04/12/2017 14:00

Liderët myslimanë e paralajmërojnë Trampin për pasojat nëse e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izarelit

134000160
më 04/12/2017 8:50