Presidenti Duterte jep urdhër për bombardimin e pjesëtarëve të Abu Sayyaf

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte
më 15/01/2017 17:29

Momenti kur tërmeti i fuqishëm i godet Filipinet (VIDEO)

Ilustrim
më 10/01/2017 14:40

Filipine: Grupi i armatosur mysliman i nxori më se 150 vetë nga burgu

Ilustrim
më 04/01/2017 10:56

Pesë të vdekur dhe mbi 380.000 të evakuuar nga tajfuni në Filipine

filipine
më 26/12/2016 17:46

Presidenti i Filipineve pranon se ka vrarë tre njerëz

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte.
më 16/12/2016 21:27

Presidenti filipinas do të vizitojë Japoninë pas deklaratës për ‘ndarje’ me SHBA-të

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte
më 23/10/2016 23:15

Filipine, furgoni i policisë hyn mes manifestuesve anti-SHBA

Filipine, furgoni i policisë hyn mes manifestuesve anti-SHBA
Filipine më 19/10/2016 21:52

Filipine: Presidenti kërcënohet me shkëputje të aleancës me SHBA-të

Presidenti i Filipineve Rodrigo Dutert
më 05/10/2016 11:02

Fyen presidentin amerikan, Obama anulon takimin me Duterte

Duerte
më 06/09/2016 11:46

Vrasja e përdoruesve të drogës, lideri i Filipineve kërcënon me largim nga OKB

Presidenti i Filipineve Rodrigo Dutert
Filipine më 21/08/2016 21:47