Çedomir Jovanoviq: Nëse Serbia nuk e zgjidh problemin me Kosovën, do ta zgjidhin të tjerët

Lideri i Partisë Demokratike Liberale opozitare serbe, Çedomir Jovanoviq
më 11/12/2017 18:55

Pacolli: Në fund të 2018 arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Bexhet Pacolli
më 10/12/2017 20:46

Kosova në dialog pa ekip uniteti

Kosovë – Serbi
Kosovë më 01/12/2017 21:38

Prishtina “e vetme” në dialog pa SHBA-në

Thaçi, Mogerini dhe Vuçiq
Prishtinë më 22/11/2017 21:38

Çitaku: Kosova është e përkushtuar në dialogun me Serbinë

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku
më 14/11/2017 20:34

Vllasi në Beograd: Kosova mund të ishte pjesë e Serbisë në kuadër të një kronize jugosllave

Azem Vllasi
më 11/11/2017 22:01

Gjashtë vjet bisedime Kosovë-Serbi, pa rezultate edhe pse 38 marrëveshje

Kosovë-Serbi
më 11/11/2017 10:23

Matoshi: Urdhërarresti i rremë serb kundër Haradinajt e dëmton dialogun

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
më 10/11/2017 17:03

Jevtiç: Pajtimi i serbëve dhe shqiptarëve ka rëndësi jetike

Ministri për Komunitete dhe Kthim Dalibor Jevtiç
më 02/11/2017 17:42

Lunaçek: Serbia duhet ta njohë Kosovën për t’u anëtarësuar në BE

Raportuesja në largim e Parlamentit Evropian për Kosovën, Ulrike Lunaçek
më 31/10/2017 19:46