Gazetari uzbek lirohet pas 18 vjetësh në burg

Muhammad Bekjanov
më 22/02/2017 18:23

Shpërthim në Mogadishu – të paktën 18 të vdekur dhe 25 të plagosur

Mogadishu, ilustrim
më 19/02/2017 15:24

“Ura e spiunëve”, 55 vjet më parë historia e vërtetë

Ura e spiunëve
Bota më 13/02/2017 19:53

UNESCO: Shkatërrimi në Palmira – “krim i ri lufte”

Palmira - qytet antik i Sirisë, i shkatërruar nga militantët e të ashtuquajturit Shtet Islamik.
më 20/01/2017 17:39

Dodikut nuk i lëshohet viza për të udhëtuar në SHBA

Presidenti i Republikës Srbska, Milorad Dodik
më 12/01/2017 18:41

Policia italiane dhe gjermane shkatërruan një rrjet ilegal për transport të migrantëve

Ilustrim
më 11/01/2017 17:31

Presidenti i ri i Ganës kopjon ish-presidentët e SHBA-ve

Nana Akufo-Addo, Presidenti i ri i Ganës
më 10/01/2017 19:41

SHBA – Hillary Clinton mendon të kandidojë për të marrë drejtimin e New York-ut

Në Shqipëri pritet të mbërrijë sot sekretarja amerikane e shtetit Hillary Klinton, në përfundim të turneut të saj diplomatik në rajonin e Ballkanit
Bota më 07/01/2017 10:37

Guterres: Nuk mund të bëjë “mrekulli” në OKB

Sekretari i ri i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres
më 03/01/2017 20:35

Jep dorëheqjen përfaqësuesi i Britanisë në BE

Sir Ivan Rogers
më 03/01/2017 19:26