Merkel: Autoritetet gjermane nuk do të tolerojnë involvim nga jashtë në procesin parazgjedhor

Erdogan dhe Merkel
më 19/08/2017 10:55

Merkel nis fushatën, sondazhet e favorizojnë

Angela Merkel
më 15/08/2017 19:00

Gjermani, Merkel kryeson në sondazhe përballë Schulz

Merkel_Schulz.530x298
më 14/08/2017 18:30

Merkel hap zyrtarisht fushatën zgjedhore në Gjermani

Kancelarja gjermane Angela Merkel
Bota më 13/08/2017 12:24

Tensionet SHBA-Kore e Veriut, Merkel kundër Trump

Angela Merkel dhe Donald Trump
më 12/08/2017 10:51

Merkel nuk sheh zgjidhje për konflikin ushtarak me Korenë Veriore

Angela Merkel
më 11/08/2017 20:41

Trajneri shqiptar që u nderua nga Angela Merkel (FOTO)

Trajneri shqiptar që u nderua nga Angela Merkel
më 30/07/2017 20:38

Takim i Angela Merkelit me princin Uilliam

merkel-princi
më 19/07/2017 19:42

Merkel planifikon ta drejtojë Gjermaninë edhe gjatë katër viteve të ardhshme

Kancelarja gjermane Angela Merkel
më 17/07/2017 9:25

Merkel flet për stabilitet: Zhvillim Ballkanit për t’iu afruar BE

Angela Merkel
më 13/07/2017 12:14