Toshak braktis kombëtaren maqedonase

Xhon Toshak nuk është më trajneri i përfaqësueses së futbollit të Maqedonisë
më 13/08/2012 21:57

Futbollisti Genjtan Zhuta në Bazel të Zvicrës

Gentjan Zhuta
Strugë më 11/08/2012 17:28

ZGJOHU! u bashkangjitet tifozëve, kërkon rikthimin e KF Shkupit

Lëvizja qytetare ZGJOHU! përpkrah iniciativën e nisur nga Shvercerat Shkup për rikthimin e KF Shkupit në garat e futbollit
Shkup më 06/08/2012 11:38

FFM: Shkupi ka të drejtë, por kohë kemi pak

Tifozët e FC Shkupi - Shvercerat Shkup
Shkup më 04/08/2012 16:01

Shvercerat: Përmirësojeni padrejtësinë, na e ktheni KF Shkupin

Përmes një komunikate për shtyp, grupi i tifozëve të KF Shkupit, “Shvercerat Shkup” kanë kërkuar nga Federata e Futbollit të Maqedonisë që të anulojë suspendimin e KF Shkupit
Shkup më 02/08/2012 15:55

KF Shkupi rikthehet në ligë të parë?

Kryetari i klubit Rafet Muminoviq tha se kanë marrë premtime nga përfaqësues të Federatës, dhe se nëse arrihet dakord vendimi për sanksionim nga garat mund të anulohet për tre ditë
më 01/08/2012 13:21

Gjuha shqipe bëhet gjuhë zyrtare në FFM

Gjuha shqipe me ndryshimet e propozuara në statutin e Federatës së Futbollit të Maqedonisë nga sot është gjuhë zyrtarë në FFM
më 29/07/2012 18:35

Shkëndija shkarkon trajnerin Qatip Osmani

Qatip Osmani shkarkohet nga pozita trajner i KF Shkëndija?
Tetovë më 28/07/2012 16:35

Bjellorusët e çuditur se shqiptarët e dinë maqedonishten

Ja si bjellorusët e panë Kumanovën
Kumanovë më 19/07/2012 15:09

Veseli në ekipin e parë të Manchester Unitedit

Veseli në ekipin e parë të Manchester Unitedit
Londer më 18/07/2012 10:55