Zërat misterioz dëgjohen përsëri në Prishtinë (VIDEO)

Zërat misterioz dëgjohen përsëri në Prishtinë
Prishtinë më 02/11/2012 13:04

Ora e carit rus Pavli i Parë u shit një milion dollarë

Ora, e cila mund të ketë shërbyer për dekorimin e kabinetit të perandorit rus Pavli i Parë (Paul I), u shit në një ankand në Londër për 967 mijë $
më 02/11/2012 9:41

Sandy fundos anijen e ‘Piratit të Karaibeve’

“Bounty” ishte duke lundruar nga brigjet e Konektikut dhe destinacion kishte Floridan. Prodhim i 1962, ajo do të mbahet mend për shfaqjen në filmin “Mutiny on the Bounty” me Marlon Brandon dhe tek seritë e “Piratit të Karaibeve”
më 01/11/2012 9:36

Luani “shtëpiak” (FOTO)

Shumica e njerëzve do të tmerroheshin vetëm nga ideja e një tigri në afërsi, e jo më nga ideja e pasjes së tij në dhomën e gjumit apo në shtrat
më 31/10/2012 23:10

Hoteli mahnitës “Yas Viceroy Abu Dhabi” (FOTO)

Hoteli “Yas Viceroy Abu Dhabi” është i vendosur në ishullin Yas, në distancë rreth 50 minuta udhëtim deri në Dubai
më 31/10/2012 9:35

Balena nxjerr zë njeriu, shkencëtarët e shokuar! (VIDEO)

Balena nxjerr zë njeriu, shkencëtarët e shokuar!
SHBA më 30/10/2012 17:07

VIDEO: Amerikanët të çmendur, argëtohen në mes të Uraganit

Argëtohen edhe në katastrofa natyrore
më 30/10/2012 11:24