Opera me Ermonela Jahon nominohet për “International Opera Awards”

Ermonela Jaho
më 09/02/2017 11:20

“Një Diplomat veteran në Bruksel boton libër mbi Shqipërinë nën sundimin komunist“

Jorgji Kote gjatë ceremonisë së promovimit të librit në Tiranë më 10 Nëntor 2017 ( me zonjën Irena Toçi, drejtore e Përgjithshme e Shtëpisë Botuese “Toena“ dhe Profesoren Mirela Bogdani)
më 08/02/2017 10:43

Sot homazhet në nderim të Dritero Agollit. Ja komisioni që i drejton

Dritëro Agolli
më 05/02/2017 9:40

Flet Ismail Kadare: Si e prita lajmin e vdekjes së Dritëro Agollit

Ismail Kadare
më 04/02/2017 21:15

“La La Land” me skena të vjedhura? (Video)

LALALand filmi
më 04/02/2017 16:23

Rrëfimi i Moikom Zeqos: Djali me gruan ruse, dhimbja e madhe e Dritëroit

Moikom Zeqo
Shqipëri më 04/02/2017 15:48

Kjo është poezia e fundit e shkruar nga Dritëro Agolli

Dritëro Agolli
Shkup më 04/02/2017 14:14

“Mos vdis!”, poezia e Dritëroit që po thyen rrjetet sociale

Dritëro Agolli
më 04/02/2017 13:10

Ndërron jetë shkrimtari Dritëro Agolli

Dritëro Agolli
më 03/02/2017 17:25

Kështu do të duket skena e Eurovision këtë vit (FOTO)

Eurovision 2017
më 02/02/2017 9:18