Filloi festivali i 31-të i Jazz-it

Filloi festivali i 31-të i xhezit
Shkup më 19/10/2012 13:23

Ushqimet tradicionale ekspozohen në Tetovë

Ushqimet tradicionale ekspozohen në Tetovë
Tetovë më 18/10/2012 18:02

Snow White and the Huntsman (VIDEO)

Toni i filmit është më real dhe më i errët, ndërsa muzika dhe efektet kompjuterike janë shumë të mira
më 17/10/2012 23:20

Sonte premiera e shfaqjes për fëmijë “Kaseta” (VIDEO)

Sonte premiera e shfaqjes për fëmijë "Kaseta"
Shkup më 16/10/2012 16:57

Më 18 tetor fillon festivali “Ditët e Naimit”

Më 18 tetor fillon festivali “Ditët e Naimit”
më 15/10/2012 17:23

Një film shqiptar në Festivalin e Çikagos (VIDEO)

Festivali i Ndërkombëtar i Filmit në Çikago ka përzgjedhur për herë të parë një film shqiptar në seksionin e regjisorëve të rinj. Regjisori Robert Budina merr pjesë me filmin e tij “Agon”
më 13/10/2012 20:17

Hapet në Moskë ekspozita e ikonave shqiptare

Në një nga sallat e Muzeut Qendror të Kulturës Antike dhe Artit Mesjetar rus në Moskë, “Andrei Rubljov”, u hap më 10 tetor ekspozita e ikonografisë shqiptare
më 13/10/2012 15:45

Kinemaja shqiptare në Bukuresht

Publiku i Bukureshtit do të ketë mundësinë të shikojë prodhime kinematografike shqiptare të viteve të fundit, por edhe ato që i përkasin kinemasë së para viteve ’90
më 09/10/2012 9:09