5 librat që duhet t’i lexoni para moshës 30 vjeçare

Libra- foto ilustrim
më 07/03/2017 14:22

Ndërroi jetë mësuesi e shkrimtari Arif Demolli

Arif Demolli
më 06/03/2017 23:21

Krim e Ndëshkim i Dostojevskit në një film të shkurtër të animuar, si një ëndërr

Krim dhe ndeshkim
më 05/03/2017 10:10

Blerton Arsllani promovoi librin me poezi “Tinguj nga qyteti i urave”

17101275_1434241349981948_707172691_o
më 04/03/2017 18:00

Shkup, promovohet libri “Gjuha Kozmike” nga Agron Dalipaj

PROMOCIJA KNIGA Agron 3mart2017.
Shkup më 27/02/2017 16:30

Ambasadori i Sllovenisë në Maqedoni, diplomati i parë me libër në gjuhën shqipe

Milan Jazbec
më 27/02/2017 12:46

“Kalërim drejt dritës”, libër i ri nga autori Shpëtim Pollozhani

Kopertina e librit
Shkup më 26/02/2017 12:48

Kadare, në mesin e dhjetë autorëve të rekomanduar nga gazeta angleze

Ismail Kadare
më 20/02/2017 9:10

“Një Diplomat veteran në Bruksel boton libër mbi Shqipërinë nën sundimin komunist“

Jorgji Kote gjatë ceremonisë së promovimit të librit në Tiranë më 10 Nëntor 2017 ( me zonjën Irena Toçi, drejtore e Përgjithshme e Shtëpisë Botuese “Toena“ dhe Profesoren Mirela Bogdani)
më 08/02/2017 10:43

Ndërron jetë shkrimtari Dritëro Agolli

Dritëro Agolli
më 03/02/2017 17:25