Visar Rexhepi rikthehet në aktrim në festivalin e filmit në Cyrih

Visar Rexhepi
Shkup më 26/09/2016 16:14

Ndërron jetë piktori i shquar shqiptar, Gjelosh Gjokaj

Gjelosh Gjokaj
më 25/09/2016 12:53

Shkup, nga 21 deri më 27 shtator fillon Festivali ndërkombëtar i teatrove

Sot është dita botërore e teatrit.
më 14/09/2016 21:45

“Gjuha shqipe”, përdorimi i shkronjave të mëdha dhe atyre me vizë në mes

Gjuha shqipe
më 14/09/2016 13:16

Artisti shqiptar kërkon lumturinë e Evropës në Londër

Helidon Xhixha
më 14/09/2016 12:58

Sot nisin “Tingujt e Çarshisë 2016”

Shkup më 14/09/2016 12:16

Etno Festi shpalos programin për edicionin e gjashtë

Etno Fest
Prishtinë më 13/09/2016 11:16

Teatri i Prizrenit triumfoi në Festivalin e Komedisë në Korçë

Koko Fest
më 12/09/2016 16:29

Manastir, nesër fillon festivali ”Vëllezërit Manaki”

më 09/09/2016 15:49

25 vjetori i pavarësisë së Maqedonisë, ekspozitë me veshje tradicionale maqedonase të rrethit të Shkupit

Veshje tradicionale maqedonase - ekspozitë
Shkup më 07/09/2016 13:01