Në gusht fillojnë xhirimet e serialit për Alija Izetbegoviç

film serial
më 24/07/2017 17:00

“Toka” e Ibër Dearit edhe në festivalin ndërkombëtar “PriFest 2017″ (FOTO+VIDEO)

Filmi "Toka"
Shkup më 10/07/2017 10:27

Çmimi i dytë ndërkombëtar, filmi ‘Përjetësisht Fëmijë’ dekorohet me ‘Best Short’ në Londër

Filmi "Përjetësisht fëmijë"
më 06/07/2017 10:20

Dy aktoret më të mëdha në projekt të ri

Margarita Xhepa dhe
më 05/07/2017 9:37

Ndërroi jetë shkrimtari i madh botëror (VIDEO)

Michael Bond
më 29/06/2017 9:19

Xhevat Limani dekorohet me “Ikonë e Aktrimit Shqiptar”

Xhevat Limani
Shkup më 28/06/2017 9:19

Arta Dobroshi fiton çmim me filmin ‘Home’ (Video)

Arta Dobroshi
më 24/06/2017 23:07

‘Hunting Flies’ nga Izer Aliu nominohet për Oscarin e Norvegjisë

Izer Aliu, regjisor
më 24/06/2017 22:42

‘Home’ merr çmimin ‘Golden Lion’ (FOTO)

Filmi "Home"
më 22/06/2017 15:17

Media e Beogradit: Bekim Fehmiu, jugosllavi më bukurosh, artisti me famë botërore

Bekim Fehmiu në filmin Odiseja
më 15/06/2017 14:31