Berisha shtron iftar me krerët e komuniteteve

Kryeministri Berisha, në nderim të Muajit të shenjtë të Ramazanit, shtroi të premten në mbrëmje një iftar për besimtarët myslimanë në një prej rezidencave qeveritare
më 18/08/2012 16:26

Pengimi i parlamentit, Moisiu: Imami gabon, kështu erdhi në fuqi Hitleri

Moisiu që për shkak të postit të kreut të shtetit ka mbajtur edhe detyrën e komandantit të përgjithshëm të ushtrisë për 5 vite me radhë, thotë se pengimi i mbikëqyrjes parlamentare nga një ministër nuk ndodh në shtete normale
më 18/08/2012 11:00

Shqipëria me e varfra në rajon, ekonomia po dëmtohet nga borxhi publik

Sipas një studimi të Bankës Europiane për Rindërtim e Zhvillim, BERZH Shqipëria ka ngadalësim të rritjes ekonomike
më 17/08/2012 21:43

Obama uron Nishanin dhe shqiptarët

Obama ua uron shqiptarëve myslimanë Fitër Bajramin
Shqipëri më 17/08/2012 16:18

Meta-Rama takim kokë më kokë në Tetovë

Meta-Rama takohen kokë më kokë në Tetovë
Shqipëri më 17/08/2012 10:55

Prishet shtëpia e flamurit në Korçë

Kjo godinë kreu funksionin e selisë qendrore të Republikës Autonome të Korçës, që ndikoi fuqishëm në zhvillimin e lëvizjes patriotike në vendin tone dhe hodhi bazat e zhvillimit kulturor perëndimor
Korçë më 16/08/2012 20:13

Majko del kundër deputetit neonazist grek

Pandeli Majko
Tiranë më 16/08/2012 10:51

Berisha, Topi, Nishani, Rama e Meta telegrame ngushëllimi për shuarjen e Xhaferit

Kanë qenë të shumta mesazhet e ngushëllimit në adresë të familjes së politikanit dhe publicistit, Arbën Xhaferi, i cili u nda nga jeta sot
më 15/08/2012 23:21

Aleanca KuqeZi shpreh ngushëllime për Arbër Xhaferrin

Aleanca KuqeZi
më 15/08/2012 18:17

Skandal në Himarë, Deputeti neonazist: Këtu, tokë greke!

Kristo Papa në Himarë
Himarë, Shqipëri më 15/08/2012 10:57