Thaçi: Synim, ngritja e mirëqenies së qytetarëve

Hashim  Thaçi
Kosovë më 09/01/2013 17:48

SHBA: Shqiptari dënohet me 15 vjet burg për komplot terrorist

Agron Hasbajrami, 28 vjeçar, shtetas i Shqipërisë dhe banor në Shtetet e Bashkuara, vitin e kaluar, është shprehur se ndjehet fajtor për dërgimin e mbështetjes materiale për terroristët
më 09/01/2013 14:00

Shqiperi,fillon procesi gjyqësor, “monstra” burg të përjetshëm?

Burime zyrtare nga Prokuroria e Durrësit dje deklaruan se Norja rrezikon nga 15 vjet deri në burgim të përjetshëm
Shqipëri më 09/01/2013 12:12

Afganistani, nga 2014 ndoshta pa trupa amerikane

Deri më tani, sipas zyrtarëve të mbrojtjes, ka patur opsione mes 6000 dhe 15000 trupa që duhet të qëndrojnë në Afganistan
më 09/01/2013 10:14

Shënohet 9-vjetori i tragjedisë së 9 janarit, familjarët apelojnë për drejtësi

Tragjedia e 9 Janarit ndodhi në afërsi të Vlorës në vitin 2004
më 09/01/2013 10:01

Zyrtari i MPB-së, 700 mijë euro pa mbulesë

Berisha prej javësh është suspenduar nga pozita e drejtorit të Departamentit për Prodhimin e Dokumenteve në Ministrinë e Punëve të Brendshme.
më 09/01/2013 9:12

Lirohen serbët e arrestuar në Graçanicë

atyre iu ishte caktuara masa e paraburgimit prej 48 orësh
më 08/01/2013 23:16

Aleanca Kuq e Zi dorëzon kërkesën për referendumin për bashkim

Aleanca Kuq e Zi dorëzon kërkesën për referendumin për bashkim
Shqipëri më 08/01/2013 16:36

LB: Referendumi për bashkim, i pamundshëm!

Lëvizja për Bashkim është subjekt politik që ka dy deputetë në Kuvendin e Kosovës, ndërsa programi i saj partiak është i fokusuar në bashkimin kombëtar
më 08/01/2013 15:26

Belfast, plumba gome ndaj protestuesve

Belfast, plumba gome ndaj protestuesve
më 08/01/2013 15:23