LDK dhe VV kërkojnë zgjedhje, PDK kundër

Aanëtarja e Këshillit drejtues të PDK-së, Vlora Çitaku, ka thënë në një intervistë për “Koha Ditore” thotë se e tërë ajo që ka ndodhur ditëve të fundit në Kuvendin e Kosovës nuk duhet të merret shkak për futje të vendit në zgjedhje të parakohshme.
më 08/10/2012 13:00

Statusi, dy skenarët e Brukselit për Shqipërinë

Të mërkurën Komisioni Europian do të publikojë Strategjinë e Zgjerimit për vitin 2012-2013
më 08/10/2012 8:56

Ata që veprojnë fshehurazi nuk mund ta përfaqësojnë popullin e Kosovës

Deklaratën e z.Tahiri edhe më shqetësuese e bën pranimi i faktit se Presidentja ka pasur takime të fshehta me krerët e strukturave të paligjshme të Beogradit
më 08/10/2012 8:44

Venezuelë, Hugo Chavez fiton zgjedhjet

Autoritetet zgjedhore në Venezuelë kanë shpallur fitues të zgjedhjeve presidenciale, presidentin në detyrë, Hugo Chavez
më 08/10/2012 8:20

Shpërthen bombola në Itali, mes të plagosurve 2 fëmijë shqiptarë

Nga shpërthimi dy apartamente janë djegur plotësisht dhe një i tretë është dëmtuar rëndë.
më 07/10/2012 20:12

Dëmtohen simbolet në Konsullatën e Kosovës në Frankfurt, reagon MPJ

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dhe Ministri Enver Hoxhaj, dënojnë aktin vandal të kryer nga persona ende të paidentifikuar mbi simbolet e Konsullatës së Republikës së Kosovës në Frankfurt
më 07/10/2012 15:42

Shqetësime për përhapjen e konfliktit jashtë Sirisë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Leon Panetta, ka paralajmëruar për rrezikun e përhapjes së konfliktit përtej kufijve të Sirisë
më 07/10/2012 14:25

Grekët e kërcënojnë me vdekje aktorin shqiptar

Laert Vasili
më 07/10/2012 12:24

LDK: Nuk bëhet integrimi në BE me arrestime

Bruksel
më 07/10/2012 12:18

Strazburg, policia vrau teroristin dhe arrestoi 11 të tjerë

Jeremie Sidney, u vra nga policët kur ai hapi zjarr kundër tyre gjatë operacionit të kryer në Strasburg
Francë më 07/10/2012 11:51