Rusët: Serbia lejon Kosovën në OKB

Qeveria në Beograd për publikun serb do të përgatisë argumente sikur bëhet fjalë për një zgjidhje sipas modelit të dy Gjermanive
më 08/11/2012 18:04

Elitat krijuan mitin për Kosovën

Elitat serbe krijuan mitin kosovar
më 08/11/2012 14:41

Si fitoi Barack Obama

më 08/11/2012 14:14

SHBA, dënohet regjisori i filmit anti-Islam

Shtetasi amerikan që dyshohet si producenti i filmit anti-Islam, që shkaktoi protesta masive në vendet e Lindjes së Mesme, është dënuar me një vit burg
më 08/11/2012 9:25

Rama dhe Bashkia përplasen për dekorin e 100 vjetorit

Tirana, dhe jo vetëm ka filluar të marrë çdo ditë e më shumë ngjyrat kuq e zi, pasi 28 nëntori, dita kur shënohet përvjetori i 100-të i Pavarësisë afron gjithnjë e më shumë
Tiranë më 08/11/2012 9:10

Legjitimojnë Mbrojtjen Civile serbe në veri

Djemtë e të ashtuquajturës Mbrojtja Civile e bëjnë ligjin në veri të Kosovës, por kjo shihet si një ‘e keqe e domosdoshme’
më 08/11/2012 8:47

Shqipëri, Berisha fton sërish Ramën

“Midis ndryshimit të premtuar në letër dhe ndryshimit operativ, të gjatë, në çdo vend e skaj të Shteteve të Bashkuar të Amerikës dhe në botë, qytetarët zgjodhën vazhdimin e ndryshimit me presidentin Obama, si ndryshimi më i prekshëm, më i besueshëm dhe më i sigurt”, deklaroi Berisha.
më 07/11/2012 16:50

Kosovë, drejtori shet bankat, blen mikroskop!

Bankat dhe karriget që u ndaluan të shiten
Kosovë më 07/11/2012 12:03

Zhduket anija me 700 ton ar, gjendet e mbytur në fund të detit

Zhduket anija me 700 ton ar, gjendet e mbytur në fund të detit
më 07/11/2012 10:33