Tensione në kufirin Afganistan-Pakistan

Pakistan
më 19/02/2017 17:28

Pence: SHBA nuk do të lejojë që Irani të kërcënojë stabilitetin rajonal

Mike Pence
më 19/02/2017 17:23

Vdekja e Kim Jong-namit, Malajzia në kërkim të 4 koreano-veriorëve

vëllai i Kim Jong-un
më 19/02/2017 17:18

E tmerrshme! Në Mosul fëmijët vdesin nga uria

Mosul
Mosul më 19/02/2017 17:16

“Turqia dhe SHBA duhet të veprojnë bashkë kundër terrorizmit”

Pence dhe Yildirim
Turqi më 19/02/2017 17:12

Franca paralajmëron Rusinë për sulmet kibernetike

Ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Marc Ayraul
më 19/02/2017 16:40

Moska e shqetësuar për paparashikueshmërinë e Trumpit? Edhe në Washington ka luftë të brendshme, shumë të fortë

Donald Trump
më 19/02/2017 16:22

Shpërthim në Mogadishu – të paktën 18 të vdekur dhe 25 të plagosur

Mogadishu, ilustrim
më 19/02/2017 15:24

Thaçi kërkon anëtarësim në INTERPOL dhe anulim të fletarresteve të Serbisë

Hashim Thaçi
më 19/02/2017 15:14

Graham: Këtë vit do e ndëshkojmë më shumë Rusinë

Senatori republikan, Lindsey Graham
më 19/02/2017 15:03