Jacobson: Serbia ta pranojë realitetin e Kosovës së pavarur

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracy Jacobson
Kosovë më 24/08/2012 15:40

Kosovë, Thaçi: jo koalicion me partitë opozitare

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi
Kosovë më 24/08/2012 8:45

Arrestohen dy serbë në Zupç, situata nën kontroll

Siç njoftojnë mediat serbe, ushtarët italianë të KFOR-it, të cilët e kanë marrë kontrollin mbi barrikadën në Zupç, gjenden me pajisje për shkatërrimin e demonstratave, kurse në rrugë mund të shihen edhe transportierë të blinduar
më 23/08/2012 22:01

Edhe Lugina e Preshevës me Abetare ndërkombëtare

Abetare gjithëkombëtare
Lugina e Preshevës më 23/08/2012 12:31

Kosovë, nga tetori NATO sjell 700 forca speciale

Nga tetori NATO sjell 700 forca speciale në Kosovë
Kosovë më 23/08/2012 8:48

Thaçi: Krerët serbë, në takime të mbyllura, pranojnë se Kosova është shtet

“Unë e di se çfarë thonë ata në takime të mbyllura”, vijoi më tutje kryeministri aktual i Kosovës, duke iu referuar Nikoliqit dhe Daçiqit
më 22/08/2012 22:29

Thirrje për guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Farid Zarif
New York më 22/08/2012 9:04

Të gjitha popullsitë e Ballkanit kanë paraardhës të përbashkët me shqiptarët

Rezultatet nga tabela në faqen 37 tregojnë që shqiptarët janë kombi më homogjen në Evropë dhe që të gjitha popullsitë e Ballkanit kanë paraardhës të përbashkët me shqiptaret
më 22/08/2012 2:03

Kosovë, konfirmohet akuza ndaj Bukoshit

Në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë të martën është lexuar aktakuza ndaj ish-zëvendëskryeministrit dhe ish-ministrit të Shëndetësisë, Bujar Bukoshi
më 21/08/2012 22:30

Kosova dhe Serbia përballen në Këshillin e Sigurimit

Kryeministri i Kosovës tha se normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë është përparësi për qeverinë e tij
më 21/08/2012 18:32