Kosovë, Në bisedime i humbim 17 për qind të territorit!

Sipas tij, për veriun është duke u përgatitur një dalje jashtë Pakos së Ahtisaarit
më 17/08/2012 10:31

Fusnota hiqet me pëlqim dypalësh!

Shefi i deritashëm i ekipit negociator serb për dialog me Prishtinën, Borislav Stefanovic, ka thënë se heqja e fusnotës nga emërtimi i Kosovës nëpër takimet rajonale do të thoshte se pushteti i ri serb po e realizon në vepër atë që ia ka premtuar Perëndimit
Prishtinë më 16/08/2012 21:33

Kosovë,Drejtori i kanalit serb të RTK-së, mban peng mbledhjen e bordit

Ende e pazgjidhur çështja e emërimit të drejtorit të kanalit serb në RTK
Prishtinë më 16/08/2012 10:59

Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar

Arben Xhaferi
Prishtinë më 15/08/2012 22:32

Serbia do ta “pranojë” Kosovën pa fusnotë?

Serbia do ta "pranojë" Kosovën pa fusnotë
Kosovë më 15/08/2012 10:38

Fule: Kosova është kryekusht për Serbinë

Fule: Kosova është kryekusht për Serbinë
Kosovë më 14/08/2012 17:11

Thaçi: Shteti, i paprekshëm

Ai ka thënë se në takimet e paralajmëruara të nivelit të lartë në mes të Prishtinës dhe Beogradit do të diskutohet vetëm për normalizim të marrëdhënieve në mes të dy shteteve
më 14/08/2012 10:44

Kosovë, policia konfiskon armë në dasma

Policia kosovare konfiskon armë në dasma
Kosovë më 13/08/2012 17:47

UNMIK-u asgjësoi dosjet e krimeve politike

UNMIK
Prishtinë më 13/08/2012 10:25

Kosovë,VV në koordinim me LDK-në e AAK-në për ta rrëzuar Qeverinë

Visar Ymeri, shef i Grupit parlamentar të “Vetëvendosjes!”, në një intervistë për “Kohën Ditore”, ka shprehur pritjet për reflektim të këtyre subjekteve
Prishtinë më 12/08/2012 11:50