Perandoria Osmane nuk ishte pushtues i dhunshëm, nuk hakmirrej !?

Simboli i Perandorisë Osmane
më 17/12/2012 9:55

Thaçi e Haradinaj, partnerë qeveritarë për Krishtlindje

Thaçi e Haradinaj
Kosovë më 17/12/2012 8:52

Velija do të zbulojë emrat në skandalin e pasaportave

Prej se ka ndodhur skandali me pasaportat, Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka larguar përkohësisht tre zyrtarë të ministrisë së tij
më 16/12/2012 11:24

Spanja nuk ndryshon qëndrim për Kosovën

“Spanja nuk e njeh ekzistencën e shtetit të vetëshpallur të Kosovës me kryeqytet Prishtinën”, ka thënë ai për mediat serbe
më 15/12/2012 13:55

S’i besojnë Thaçit për EULEX-in

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së , Ismet Beqiri, thekson se deklaratat e kryeministrit Hashim Thaçi, për rishikim të mandatit të EULEX-it, janë në vazhdën e lojës së fjalëve
më 15/12/2012 10:35

Idriz Balaj kërkon lirim me kusht ose falje

Idriz Balaj kërkon lirim me kusht ose falje
Kosovë më 14/12/2012 17:48

Kosovë, Gjykata urdhëron arrestimin e Zharkut

Xhabir Zharku, ish-kryetari Kaçanikut
Kosovë më 14/12/2012 12:12

Kosovë, Kandidatët për Beograd

Që të gjithë këta emra pritet të shqyrtohen javën e ardhshme nga kryeministri Hashim Thaçi dhe presidentja Atifete Jahjaga.
më 14/12/2012 8:48

Kosovë, Biznesmenët serbë të veriut paralajmërojnë masa radikale

Mësohet se ata do të takohen edhe me shefin e doganës së EULEX-it në Jarinjë, për të kërkuar sqarime pse doganierët kosovarë në këtë pikë kufitare kërkojnë që mallrat e destinuara për veriun e Kosovës të doganohen.
më 13/12/2012 13:31

Lajcak: Ndarja e Kosovës do të destabilizonte rajonin

Lajcak ka shfaqur shpresën se negociatat ndërmjet Beogradit e Prishtinës do të vazhdojnë “me qëllim të arritjes së marrëveshjeve të pranueshme reciprokisht e të zbatimit të tyre”
më 13/12/2012 8:46