Samit dyditor i liderëve të BE-së në Bruksel

Samit dyditor i liderëve të BE-së në Bruksel
Bruksel më 14/12/2017 9:16

Departamenti i Shtetit: Koreja Veriore nuk jep shenja se dëshiron seriozisht të bisedojë

korea e veriut
më 14/12/2017 9:06

Greqia e dënoi pozitën e kryetarit të Këshillit Evropian për emigrantët

Aleksis Cipras
Greqi më 14/12/2017 8:54

Të paktën 30 persona u vranë në sulmet ajrore në Jemen

Pamje nga sulmet e mëparshme ajrore në Jemen nga ana e koalicionit të udhëhequr nga Arabia Saudite
më 14/12/2017 8:48

Në LinkedIn zbulohen materiale me përmbajtje xhihadiste

Linkedin
më 13/12/2017 18:49

Erjavec: Ka ardhur koha që Sllovenia ta njohë Palestinën

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec
më 13/12/2017 18:24

Ambasadori amerikan në Çeki e hedh poshtë raportin për rolin në Watergate

Ambasadori amerikan në Republikën Çeke, Stephen King
më 13/12/2017 18:13

Në Moskë hapet ekspozita kushtuar Vlladimir Putinit

Ekspozita "Super Putin"
më 13/12/2017 17:44

Edhe dy kriptovaluta u nisën në hapat e bitkoinit

Bitkoini,  Eteriumi dhe Lajtkoini
më 13/12/2017 17:17

Sulmi i fundit në New York, kërcënues për ëndrrën amerikane, vendimi i ri i Presidentit Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump
më 13/12/2017 15:44