Mbretëresha takon ish-kreun e IRA-s

Takim historik mes mbretëreshës britanike dhe ish-komandantit të IRA-s
më 27/06/2012 19:08

Serbi, rikthehet koalicioni që shkaktoi luftën në Ish-Jugosllavi

Ivica Daçiç dhe Tomisllav Nikoliq
Serbi më 27/06/2012 10:06

Erdogan i tërheq vërejtjen Sirisë

Erdogan tha se Turqia nga tash e tutje, do të “kundërpërgjigjet ndaj të gjitha shkeljeve të Sirisë në kufi”
më 26/06/2012 17:34

Shokuese: Një mësues në Serbi dy vite ka fshehur se ka SIDË

më 25/06/2012 19:10

Sopranoja shqiptare në Operan Mbretërore të Londrës

Ermonela Jaho në operën "Suor Angelica" të Puccinit
Londër më 25/06/2012 11:37

Morsi bën thirrje për bashkim kombëtar

Kryetari i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike, Muhamed Morsi
Kajro më 25/06/2012 9:28

Turqisë e Sirisë u kërkohet të përmbahen

më 24/06/2012 16:59

Davotuglu: Avioni i rrëzuar, jashtë Turqisë

Britania e Madhe i bashkohet luftës ajrore kundër ISIS-it
Turqi më 24/06/2012 11:02