Francë: Një ushtar francez u arrestua për përgatitjen e një sulmi terrorist ndaj një xhamie

Policia franceze
Paris më 13/08/2013 14:38

Morsit i zgjatet paraburgimi

Muhammad Morsi
Egjipt më 12/08/2013 20:53

Luftime të ashpra në vendorigjinën e Assadit

Foto ilustrim
Siri më 12/08/2013 16:18

Të kryesh haxhin me biçikletë

Foto ilustrim
më 12/08/2013 13:46

Turqi: Dhunohet një fëmijë 5 vjeçar në ditën e fundit të Ramazanit

Foto ilustrim
Turqi më 12/08/2013 13:43

Sot hapen ambasadat amerikane në Lindjen e Mesme

DASH njofton për hapjen e ambasadave
Shkup më 11/08/2013 11:29

Turqia ndërmjet sekularistëve e islamistëve

Turqia ndërmjet sekularistëve e islamistëve
Turqi më 11/08/2013 11:04

Stuhi shkatërrimtare në Slloveni, moti i lig i afrohet Kroacisë dhe Kosovës (VIDEO)

Ljublana sot
Ljublanë më 09/08/2013 22:03

Mbyllen shërbimet e koduara të e-maileve që përdorte Snowden

Edward Snowden
më 09/08/2013 16:10

Edhe Edogan apelon për shtim të natalitetit: Lindni minimum 3 fëmijë

Rexhep Tajip Erdogan u bëri thirrje familjeve turke
Turqi më 09/08/2013 15:38