Tërmet në Turqi, 60 të lënduar

Pjesa më e madhe janë hospitalizuar për shkak të problemeve kardiovaskulare, ndërsa disa kanë pasur sulme në zemër nga panika. Seizmologët nuk përjashtojnë mundësinë për një tërmet të fuqishëm
më 11/06/2012 11:18

Socialistët francezë fitojnë zgjedhjet

François Hollande
Francë më 11/06/2012 8:58

Ukrainë, pesë të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit

Pesë persona kanë vdekur dhe 13 të tjerë janë plagosur
Kiev më 10/06/2012 15:33

Franca voton, “rikthehet” dueli Hollande-Sarkozy

Sipas sondazheve parazgjedhore, socialistët dhe të djathtët pritet të kenë një diferencë shumë të ngushtë, me secilën prej palëve që vlerësohet në një mbështetje prej rreth 32%
më 10/06/2012 10:16

Siri, ushtria vazhdon masakrat

Vazhdojnë masakrat në Siri
Siri më 09/06/2012 19:43

Një sulm i kryengritësve vret 4 ushtarë francezë në Afganistan

Katër ushtarë të NATO-s janë vrarë të shtunën gjatë një sulmi të kryengritësve në pjesën lindore të Afganistanit
më 09/06/2012 16:05

SHBA, 190 të arrestuar për pornografi fëmijësh

Gjatë operacionit një mujor “Orion”, janë shpëtuar edhe 18 fëmijë të rrezikuar, bënë me dije zyrtarët
më 09/06/2012 10:47

Protesta antifashiste në Greqi, nënkryetari i neonazistëve në arrati

Protesta në Greqi
Greqi më 08/06/2012 19:31

Siria në prag të luftës

Kofi Annan dhe Ban Ki Moon
më 08/06/2012 17:06

Fjalimi i neo-nazistëve grekë që trembi të gjithë (VIDEO)

Fjalimi i Nikos Michalolikos
Greqi më 08/06/2012 13:36