15 presidentë në inagurimin e Erdoganit, mungojnë ata perëndimorë!

Erdogan duke u betuar per president!
Ankara më 28/08/2014 14:27

NATO do më shumë prani në Evropën Lindore

NATO
më 28/08/2014 13:49

Demaçi lëvdata për Merkel, thotë se është engjëllushja e Evropës

Adem Demaçi
Kosovë më 28/08/2014 10:13

Serbia kërkon 10 miliardë euro dëmshpërblim nga Kosova

Euro
Serbi më 28/08/2014 10:01

Samiti i Berlinit: Mesazhe gjermande kundrejt Ballkanit Perëndimor

Porta e Branderburgut, Berlin
Berlin më 28/08/2014 9:53

Erdogan e nis sot punën si president i Turqisë

Rexhep Tajip Erdogan
Turqi më 28/08/2014 9:50

Izraeli sulmon dy poste ushtarake në Siri

Tel Aviv më 27/08/2014 14:44

Poroshenko: Bisedime të vështira me Putinin

Betohet Petro Poroshenko
Ukrainë më 27/08/2014 12:54

Francë: Presidenti e ka emëruar qeverinë e re

Presideniti francez, François Hollande
Francë më 27/08/2014 11:37

​Alarm i meteorologëve: Ky dimër do të jetë më i ftohti në shekuj

Moti sot me shi dhe borë, në mbrëmje borë me intenzitet më të lartë
më 27/08/2014 10:52