Morsi rimbledh parlamentin?

Morsi gjithashtu ka bërë thirrje që zgjedhjet e reja parlamentare të mbahen brenda 60 ditësh pas miratimit të kushtetutës së re të vendi
Kajro më 08/07/2012 19:13

Klinton: Ndalimi i dhunës në Siri shmang “sulmin katastrofik”

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se qeveria e Sirisë ka një shans të mirë për të shmangur atë që ajo e quajti një "sulm katastrofik"
më 08/07/2012 16:09

Ja se si debatohet në Jordani, me këpucë e revole! (VIDEO)

Ja se si debatohet në Jordani, me këpucë e revole! (VIDEO)
Jordani më 08/07/2012 11:45

Myslimanët rivarrosin viktimat e Srebrenicës, serbët festojnë

“Është turp që më 11 korrik, kur varrosim vëllezërit, fëmijët, baballarët tanë, organizohen turne futbolli e koncerte”, tha kryetari i iniciativës qytetare
Srebrenicë më 07/07/2012 14:12

Zjarret shkatërruese në Kolorado tashmë në kontroll

Presidenti amerikan, Barak Obama, vizitoi zonat e prekura nga zjarri dhe ka premtuar ndihmë federale
më 07/07/2012 11:25

Itali, vret dhe djeg gruan shtatzënë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë, kur një burrë ka vrarë dhe më pas ka djegur gruan e tij shtatzënë
më 06/07/2012 20:37

Siri, arratiset gjenerali, po i vie fundi regjimit?

Një gjeneral sirian arratiset në Francë
Siri më 06/07/2012 18:16

Tragjedi në Zvicër: Vriten babë e bir nga Kosova! (VIDEO)

Tragjedi në Zvicër: Vriten babë e bir nga Kosova!
Zvicër më 06/07/2012 15:54

Katastrofa në Fukushima, gabim njerëzor

Katastrofa bërthamore e vitit të kaluar në Japoni ishte “qartazi e shkaktuar nga njeriu”, bëri të ditur komisioni
më 06/07/2012 0:47

Arabi Saudite, gratë thyejnë tabunë islame, luajnë në publik

Arabi Saudite, gratë thyejnë  tabunë islame, luajnë në publik
më 05/07/2012 23:32