Protestuesit e Libanit i japin qeverisë ultimatum 72 orësh (Foto+Video)

Liban më 30/08/2015 11:03

UNHCR: Këtë vit 300 mijë refugjatë kanë kaluar Mesdheun

UNHCR
Ballkan më 30/08/2015 10:34

DAESH rrëmben rreth 200 persona në Enbar të Irakut

Irak më 30/08/2015 0:15

Niveli i detit do të rritet të paktën 90 centimetra, kërcënohen 150 milionë njerëz!

më 29/08/2015 22:31

Situata në Ukrainë, Merkel, Hollande e Putin planifikojnë takimin e radhës

më 29/08/2015 19:51

Turqia nis sulmet ajrore kundër DAESH në kuadër të koalicionit ndërkombëtar

Aeroplanë luftarakë
më 29/08/2015 19:31

Australi, policia parandaloi një përplasje të grupeve pro dhe anti-islame (FOTO)

më 29/08/2015 18:31

Kryeministri slloven, Cerar: Kundërshtojmë ngritjen e mureve në Evropë

Miro Cerar
Slloveni më 29/08/2015 17:01

Kosovarja vdes duke bërë dush në banesë derisa pushonte në Ulqin

më 29/08/2015 14:12

Sulm terrorist në Turqi, 24 të plagosur, 10 prej tyre policë

më 29/08/2015 13:53