“140 vjet nga dëbimi i shqiptarëve të Sanxhakut të Nishit” kundër harresës

auto_Ekspo-muhaxheret1511249622
më 21/11/2017 12:47

SHBA: Të hyjë në fuqi dekreti për ndalesën e hyrjes së personave nga gjashtë vende

Presidenti amerikan, Donald Trump
SHBA më 21/11/2017 12:16

Presidenti i Iranit shpall fundin e Shtetit Islamik

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani.
Iran më 21/11/2017 11:58

Të paktën 50 persona e kanë humbur jetën në një sulm vetvrasës në Nigeri

nigeria
më 21/11/2017 11:36

Kriza politike në Gjermani pas mossuksesit për formimin e qeverisë

Angela Merkel
më 21/11/2017 10:44

Janinë, sekuestrohen 118 kg kanabis, vinte nga Shqipëria

Kanabis
Bota më 21/11/2017 10:40

Japonia dhe Koreja e Jugut e përshëndetën hapin e Trampit kundër Phenianit

Presidenti amerikan, Donald Trump
Bota më 21/11/2017 9:42

Një gazetar pohon se Putini është ndër njerëzit më të pasur në botë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin
Rusi më 21/11/2017 9:15

Vlorë, i vihet flaka makinës së policit

veturë e djegur
Vlorë më 21/11/2017 9:09

Gjykata e Hagës kërkon të hetojë krimet e dyshuara të luftës në Afganistan

Prokurorja e Gjykatës Ndërkombëtare për Krime, Fatou Bensouda
Bota më 21/11/2017 9:03