Roma zmbraps Palermon (VIDEO)

Roma arriti një fitore shumë të rëndësishme pasi në Olompiko mposhti skudarën e Palermos me rezultat 4-1. Skuadra e Zemanit arriti të krijojë epërsi të dyshiftë dhe ta mbaj atë deri në fund të ndeshjes e jo si në dy ndeshjet e fundit ku në fillim avansonte dhe në fund humbiste.

Ishte kampiten Totti ai që kaloi në epërsi vendasit në minuten (43’) pas një asistimi të Piris, ndërsa golin e dytë për Romen e shënoi sulmuesi Osvalodo në minuten (31?)  dhe kështu mbaroi dhe pjesa e parë, ku shumicën e kohës dominoi Roma.

Në pjesën e dytë vendasit u angazhuan edhe më shumë dhe arritën deri te goli me anë të talenti të tyre Erik Lamela për 3-0 (69’).

Roma shënoi dhe golin e katërt me sulmuesin Destro në minten e (79?) i cili edhe menjeher u desh të largohet nga fusha pasi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë pasi zhveshi fanelën gjatë festimit të golit.

E gjitha që bëri Palermo ishte një gol ngushllimi nga sulmuesi Ilicic në minuten e (84?).