Në Selanik do të mbahet mbledhja e katër ministrave të Punëve të Jashtme, Greqisë, Maqedonisë, Bullgarisë dhe Shqipërisë

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Bullgarisë, Shqipërisë dhe Greqisë në fillim të nëntorit do të mbajnë takim të ri në Selanik, transmeton Portalb.mk.

Sipas informatave të korrespondentes së MIA-s nga Athina, mbledhja e katër ministrave ku do të shqyrtohen tema në lidhje me bashkëpunimin rajonal në më shumë fusha do të mbahet me 8 dhe 9 nëntor dhe këtë herë në Selanik.

Mbledhja e parë e tillë ishte në prill të vitit 2016, ndërsa për herë të fundit shefat e diplomacive të këtyre shteteve u takuan në maj të këtij viti. Në mbledhje, përveç ministrave të Punëve të Jashtme, marrin pjesë edhe ministra ose persona kompetent nga Ministria e Punëve të Brendshme nga katër shtetet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP