Dje dhe sot me muzikë, “Java kulturore në Gostivar” nesër sjellë ekspozitë (VIDEO)

Duke filluar nga dje, deri më 13 tetor, në Gostivar do të mbahet “Java Kulturore në Gostivar”, transmeton Portalb.mk.

Sot në kuadër të manifestimit katërditor të organizuar nga Shoqata për Kulturë “Othello”, në Qendrën për Kulturë të Gostivarit është paraqitur Da Lee me grupin, kurse dje për artadashësit është përkujdesur artistja Saranda Imeri dhe grupi As Band.

“Java kulturore në Gostivar”, nesër, e premte, me fillim prej ora 20:00 do të sjellë ekspozitë ndërkombëtare të organizuar nga SHAK “Silindart”.

Manifestimi do të përmbyllet të shtunën, më 13 tetor, me fillim prej ora 20:00 me koncert të lirikës popullore shqiptare Besarta Murtezani dhe Shkëlzen Baftjari.

“Java Kulturore në Gostivar”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP