Ngjarje e rëndë në Mat të Shqipërisë, një i vdekur e dy të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat të Shqipërisë, ku një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur.

Disa punëtorë të Bashkisë së Matit u qëlluan duke punuar në një rrugë në fshatin Shëlli në Macukull.

Ata po punonin për të ndërtuar rrugën Shtjefën-Shëlli, kur nje kalimtar u është afruar dhe siç mësohet i ka pyetur se si mund të takohet me kryetarin e Bashkisë Mat, njofton TCH.

Pasi nuk ka marrë përgjigje, është larguar për tu kthyer me një armë dhe ka qëlluar në drejtim të tyre duke vrarë një person dhe plagosur dy të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP